Magus paprika “Boneta”

3.00

Capsicum annuum

Varajane, madalakasvuline  (50-70cm) sort kasvatamiseks kasvuhoones, avamaal ja terrassipotis. Sobib tarbida värskelt ja ka konserveerida. Vili tvalmides kreem-valge, küpsenult punane. Vilja kaal 100-120 grammi. Põõsas väga dekoratiivne tänu püstistele, küllaltki väikestele kompaktsetele viljadele.

Taim 10L kasvukotis

Kirjeldus

Paprika on väga valgusnõudlik taim. Vähese valgusega kasvukohas kasvamine põhjustab õiepungade ja viljaalgete varisemist, lehtede kolletumist. Taim muutub hapraks ja murdub kergesti. Ka soojuse suhtes on paprika väga nõudlik.  Paprika seeme hakkab idanema alles 18 kraadi juures. Enne kui paprikataimed peenrasse või kasvuhoonesse istutada, tuleks oodata, kuniks nii pinnase temperatuur kui öine õhutemperatuur on üle 13 kraadi. Noorematele taimedele võiks ööseks sooja hoidmiseks katteloori peale tõmmata. Hiljem, kui paprika viljad hakkavad valmima, sobib neile ka madalam temperatuur, umbes 15-18 kraadi, kuid mitte alla selle.

Noored taimed tuleb peenrasse istutada küllalt suure vahega – 60 sentimeetriste vahedega,  noorte taimede puhul võib see küll ebaloomulikult suur tunduda, aga need väikesed taimed kasvavad kuni 60 sentimeetri kõrguseks ja vajavad enda ümber palju valgust.

 

Paprika kasvatamiseks sobivam muld on hea läbilaskvusega, huumuserikas ja suhteliselt kerge lõimisega. Väetamiseks on parim kasutada komposti ja kõdusõnnikut. Paprikale ei meeldi ülekastmine, seetõttu tuleb hoiduda muldadest, mis vett läbi ei lase. Selleks, et taimedel pidevalt uued viljad valmiksid, tuleb neid regulaarselt kasta. Kuumade ja kuivade suveilmadega lausa iga päev.  Seepärast tuleb paprikate kasvupinnas pidevalt niiske hoida, aga hoolitseda ka selle eest, et üleliigne vesivajadusel ära saaks voolata.

 

Paprikate üleväetamine, eriti lämmastikurikka väetisega, ergutab pigem lehtede ja varte kasvamist kui viljade moodustumist. Pärast ümberistutamist võiks paprikataimi esmalt juurekasvu ergutiga väetada. Kui taimedele ilmuvad esimesed viljad, on aeg lisada mõnd tasakaalustatud väetist, kus NPK ehk lämmastik, fosfor ning kaalium oleks näiteks vahekorras 8-8-8.

Eesti kliimaoludes sobib paprikat kasvatada   eelkõike kasvuhoones, kuid soojadel suvedel võib õnnestuda kasvatada ka avamaa tingimustes. Paprikale meeldivad soojad päikesepaistelised lõunapäikesele avatud peenrad, mis asuvad tuulevaiksetes kohtades – müüride, seinte või puittarade ääres. Soodsad on ka maakivist müüride lõunapoolsed küljed, kus päeva jooksul päikese käes soojenevad müürikivid annavad soojuse öösel taimedele edasi. Samuti võib paprikat kasvatada päikesepaistelisel ja tuulevarjulisel verandal või rõdul lillekastides ja pottides.  Õues kasvatades peab olema võimalus taimede kaitsmiseks jahedal ajal ja külmade ööde eest. Samuti vajab paprika kaitset pikemate sajuperioodide ajal. Paprikataimede katmiseks sobivad kõrgemad kiletunnelid, kas ühe-või mitmekordse kattega või koos kattelooriga. Võib kasutada ka muid soojustamise viise. Ka toas on võimalik paprikaid kasvatada, nendeks sobivad madala kasvuga ja väikeseviljalised sordid.

Soovime rõõmsat kasvatamist ja rohket saaki!
Sirgunud Saaremaal OÜ

Lisainfo

maitse

magus

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Magus paprika “Boneta””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Enjoy 15% Off Sitewide

when you sign up for emails