Punane kokteiltomat

Solanum lycopersicum 

Kesvarajane kõrgekasvuline sort.  Saagikas, hästi säiliv. Väga maitsvad, pirnitaolised, punased viljad, kaaluga 40-60 grammi on  suurtes kobarates. Haiguskindel sort. Lõbus tomat lastele.

Taim 15L kasvukotis

Kirjeldus

Tomatite kasvatamine koduaias toimub enamasti kütteta kasvuhoones. Tomatitaimed saab sellesse keskkonda istutada tavaliselt maikuus, kui ilmad on juba piisavalt soojad ning öökülma oht on möödas. Taimede istutamisel kaeva tomatitele piisavalt suur istutusauk, kuhu mahub värsket kompostmulda või kõdusõnnikut. Saaremaal pannakse istutusauku ka mõni räim, see ei ole nüüd otseselt vajalik, aga kindlasti annab see tomatitele kasvamiseks jõudu. Räimede lisamisel istutusauku on oht et koerad-kassid-rebased võivad suurt huvi tundma hakata mida sinna mulla sisse kaevati ja mõnel ilusal hommikul avastad et kogu kasvuhoone sisemus on tagurpidi pööratud.

Istutuskaugus taimede vahel võiks olla vähemalt 40 cm. Tomat on väga valgusnõudlik taim ja üksteise varju jäädes väheneb saak ja saagi valmimine jääb hilisemaks. Tomatitaimed kasvavad paremini ja annavad rohkem saaki kasvukohas, kus nad saavad vähemalt kuus tundi otsest päikest.  Tiheda istutuse korral on oht ka tomatihaiguste sagenemisele.

Tomatitaimi võib julgelt istutada sügavamale kui nad potis kasvasid, varrele areneb niiviisi rohkelt lisajuuri. Kõrgekasvulisi sorte istutada esimeste õite avanemise ajal. Madalad sordid tuleks istutada enne õite avanemist, vastasel juhul keskendub taim eelkõige viljade kasvatamisele ning juurekava jääb nõrgem. Ettekasvatamise käigus väljaveninud taimedega saab toimetada samamoodi, istutada nad viltuselt istutusauku jättes ladvaosa sobivas pikkuses välja.

Tomatitele on parim päevane temperatuur +22-24 kraadi ja öine +16-18 kraadi. Liiga kõrge temperatuur ja õhuniiskus pidurdavad viljumist, seetõttu tuleb kasvuhoonet tuulutada. Soojemal ajal on soovitav kasvuhoone uksed ja aknad ka öösiti lahti hoida.
Üks sagedasemaid vigu mida tomatite kasvatamisel tehakse on ülekastmine. Tomatit on vaja kasta jahedal ajal kord nädalas ja palavate ilmadega kaks kuni kolm korda nädalas. Kastmisvesi peaks olema eelsoojendatud ning kasta tasub hommikupoolikul, siis ei teki kasvuhoonesse liigset niiskust.
Suurema saagi saamisel on oluline ka taimede väetamine kasvuperioodil, seda võib teha nii poest ostetud väetistega või valmistada ise nõgeseleotist või kääritatud virtsaleotist. 3-4 korda suve jooksul väetada on päris hea.

Taimede kärpimine soodustab õhu liikumist taimede vahel ja vähendab oluliselt haiguste teket. Ka valgustingimused paranevad ja viljad valmivad kiiremini. Kui taim on juba esimesed viljakobarad moodustanud võib tomatitaime alumisi lehti paarikaupa eemaldama hakata, kuni esimese õisikuvarreni. Edasi viljade valmimisel, tavaliselt juuli keskel, eemaldada lehed mis varjavad viljakobaraid. Augustis murtakse kõrgekasvuliste taimede ladvad ja eemaldatakse viljumata õiekobarad, niiviisi kiireneb olemasolevate viljade valmimine enne sügist.

 

Soovime rõõmsat kasvatamist ja rohket saaki!
Sirgunud Saaremaal OÜ

Lisainfo

taime kõrgus

kõrge

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Punane kokteiltomat”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Enjoy 15% Off Sitewide

when you sign up for emails