Viinapuu “Somerset seedless”

Vitis vinifera 

Sort avamaal kasvatamiseks.  Mari on roosakaspunane ja seemnetu, keskmisest väiksem 2g, väga hea ja eriti magusa maitsega. Kobar kaalub keskmiselt 100g. Varase valmimisajaga, august-septembri algus. Võrsed puituvad hästi. Hea talvekindlusega, kuni -30°C. Täispäikeseline kasvukoht. `Somerset Seedless` on põhjamaiste aedade jaoks kõige vastupidavam seemneteta viinamari.

Viinapuude istikud on müügis ainult kohapeal.

Kategooria

Kirjeldus

Parim aeg viinapuude istutamiseks on juunikuus pärast öökülmade möödumist. Potis võiks taim olla kuni juureotsad poti aukudest välja hakkavad kasvama. Taimede soovitatav vahekaugus istutamisel on 1,2-1,5 m. Viinapuud eelistavad kasvamiseks kergema lõimisega kergelt happelist pinnast.  Taimede istutuskaugus peaks seinast olema umbes 0,5 m ning taimede vahekaugus üksteisest 1,2-1,5 m. Istutusauk peaks olema 50 cm sügavune, istutamisel lisada head kompostmulda või näiteks ka kõdusõnnikut. Taime võib istutada kuni 8 cm sügavamale ja jälgida, et alumised 1-3 punga jääksid mulla alla. Võrsed vajavad toe najale suunamist. Tavaliselt hakkab saaki kandma 3-aastaselt. Kui plaanid viinapuud talveks katta, istuta istik istutusauku kaldu, et pärast ka jämedamat tüve oleks hea maapinnale painutada.

Kevadel tuleb vältida võrsete lõikamist, võib tekkida väga tugev mahlajooks.

Hooldus istutusaastal – Võib lasta kasvada ilmasuvise lõikuseta ja ilma toestuseta. Õisikud, kui neid on, tuleks eemaldada.

Hilissügisel, paar nädalat peale lehtede langemist lõigake taim tagasi nii, et sellele jääks vaid 4 punga.

Hooldus teisel kasvuaastal –  Nüüd on vaja viinapuud toestada. Eelmisel sügisel jäänud pungadest kasvanud võrsetest vali 2 tugevamat, ülejäänud eemalda. Samuti eemalda õisikud. Kogu suve jooksul näpista ennakvõrsete latvu 2-4 korda kuus, jättes võrsele ühe lehe.

Hilissügisesel lõikusel eemalda esiteks kõik korgistumata võrsed või nende osad ning seejärel ka korgistunud ennakvõrsetest kasvanud oksad. Taimele jääb kaks pikka (meeter või enamgi) viljaoksa, millelt järgmisel aastal saab esimese saagi.

Hooldus kolmandal kasvuaastal – Saabumas on esimene saagiaasta. Möödunud sügisel jäetud okstele lase oksatipu pool kasvada mõned viljavõrsed (3-4, tugevama taime korral ka rohkem). Neile jäta kasvama igale võrsele mitte rohkem kui üks kobar (väga suurte viljadega sortidel kahe võrsekohta üks kobar). Ennakvõrsete latvu kärbi kogu suve jooksul(2-4 korda kuus).

Hilissügisesel lõikusel eemalda kõik korgistumata võrsed ja väga peened oksad, kui neid on, jättes taimele 2-4 ilusat pikka ja tugevat viljaoksa.

 

Viinapuude kasvatamise ja hooldamise õpetust jagas aednik Harri Poom.

 

 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Viinapuu “Somerset seedless””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Enjoy 15% Off Sitewide

when you sign up for emails