Kirjeldus
Kasvukoha suhtes on vaarikas küllaltki nõudlik. Eelkõige on ta väga valguslembeline ning vajab arenemiseks ja kasvamiseks otsest päikesevalgust. Seega ei tohi vaarikaid paigutada teiste kultuuride varju. Kasvukoht peab olema kaitstud ka külmade tuulte eest, mis pidurdavad kasvamist ja arenemist. Vaarikad kasvavad kõige paremini viljakail, keskmise raskusega, sügavapõhjalistel huumus-ja õhurikkail liivsavi- ja saviliivmuldadel. Muld võib olla nõrgalt happeline (pH 5,6 – 6,5). Istutusala peab olema umbrohupuhas, eriti mitmeaastastest juurumbrohtudest nagu orashein. Enne istutamist on vaarikale soovitav anda orgaanilist väetist. Selleks sobib kõdunenud sõnnik, kompost, haljasväetis, mis samas aitab tõsta samas ka mulla huumusesisaldust. Vaarikal on madal juurestik, mistõttu nad ei talu kuivamist.
Istutusaeg
Nõuistikuid on võimalik istutada kogu vegetatsiooniperioodi jooksul, ettevaatlik tuleb olla “ülekasvanud” istikutega. Pikaks ajaks pottidesse jäänud istikute juured kõverduvad
ja hiljem tekib kasvuseisak. Paljasjuursed istikud istutatakse sügisel septembri lõpus, oktoobris
või kevadel esimesel võimalusel. Kevadise istutuse aeg on üsna lühike, sest vaarikas on varajase vegetatsiooni algusega ja pungad kipuvad enne maa istutuskõlblikuks harimist puhkema.
Istutusala hooldus
Kui muld on istutuseelselt korralikult väetatud vajab vaarikas kasvuaegset väetamist alles kolmandal
istutusjärgsel aastal. Soovitatav on väetamine sõnniku või valmis mitmekomponentsete väetistega. Lämmastikväetisi antakse ainult suve esimesel poolel, siis on lootust, et võrsed jõuavad sügisel korralikult puituda. Kevadiste öökülmade poolt tekitatud lehtede kahjustusi aitab leevendada vaarikaistandiku lehe kaudu väetamine. Hästi sobib selleks kaltsiumnitraat. Põua korral vajab vaarikas kastmist, kuna kultuur on tundlik mullaniiskuse suhtes.
Istutusala võib katta ka multšiga. Paremini sobivad multšiks lehtpuu saepuru või puiduhake, freesturvas või põhk. Mitmekesine taimestik vaarikaistanduses ja selle äärealadel ning põhumultš soodustavad kasulike putukate esinemist, kes teevad looduslikku kahjuritõrjet. Kile kasutamine multšina võib põhjustada vaarikatel varrehaiguste teket.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.