Kirjeldus
Kuigi armsad õied on väikesed ning silmapaistmatud, õitseb taim pea aastaringselt, vaid talvel, mil on pime aeg, teeb ta õitsemisse vahe sisse.
Sukulentse taimena ei vaja bulbiine palju hoolt. Kasta tagasihoidlikult ning vältida läbivettimist. Kui mõni kastmiskord jääb vahele, ei tee taim sest suurt numbrit. Eelistab päikselist sooja kasvukohta, kuid saab hakkama ka veidi varjulisemas kasvukohas. Liialt varjus kasvades muutuvad lehed heledaks ja taim omandab väljaveninud ilme.
Väetada nagu teisigi sukulentseid taimi minimaalselt ning kaktustele ja sukulentsetele taimedele mõeldud väetiselahusega vaid aktiivsel kasvuajal, so kevadsuvel. Kui pott on taimele liialt kitsaks jäänud, tuleb taim ümber istutada või laiali jagada. Istutusmullaks sobib kerge ja vett hästiläbilaskev liivasegune muld.
Suveks võib taime õue viia ja asetada päikselisele kohale, ent talveks tuleks tagasi sisetingimustesse tuua, külma ta ei talu.
Harulise pulbiine on antibakteriaalse toimega ning lehtede geeljat mahla kasutatakse põletushaavade, putukahammustuste, villide, huulelõhede, mädanike ja nahamarrastuste raviks. Paarist lehest valmistatud teed on kasutatud köha ja nohu ning liigesehaiguste raviks.
Aaloe mahl on maitselt küllalt kibe, kuid bulbiine mahl veidi hapukas, tekitades suus veidi sarnase tunde toomingamarjade söömisega – suu muutuks justkui paksuks. Seda tekitab mahla suur tanniinhapete sisaldus. Bulbiine mahla on viimasel ajal teaduslikult uuritud ja leitud selle suur antioksüdatiivne toime.
Lehtedest valmistatud tee aitab köha ja nohu korral. Akne ja põletikulise näonaha raviks võtke 1–2 tassi värskeid tükeldatud bulbiine lehti, asetage need kannmikserisse, lisage ½ klaasi keedetud jahutatud vett ning mikserdage ühtlaseks pastaks. Määrige see 10 kordsele marlimähisele, hoidke näol 25–30 minutit ning seejärel loputage nägu sooja veega. Maski tehke paar nädalat õhtuti enne uinumist.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.